Medals at Yule Cup

Seattle USA

Level 6

Sarah Chavolla Sheets 3rd

Danielle Santoro 4th

  Level 7

Andrea Majurdic 4th

Chelsea Hindmarsh 6th

Level 8 Snr

Kaylan Lawrence 1st

Lauren Hobson 2nd  

Level 9 Snr

Alison Hobson 5th

Sports Acro

All Round Results

RED RIBBON

Steven & Rhianne

 

Dane & Sara

 

Holly & Danielle

GREEN RIBBON

 

Lauren & Isabelle

 

Australian

Championships

All Round Results

Level 7 Junior

Andrea Majurdic 4th

2nd Ball

2nd Clubs

 

Level 9 Senior

Kaylan Lawrence 5th

1st Clubs

  

 

 

 

Snr International Group          3rd Overall

 

Sub-Jnr International Group       5th Overall

 


NSW Level 7 Team

2nd

 

 

NSW Level 9 Team

1st


 


NSW TRIAL1


All Round Results

Level 8Junior

Andrea Majurdic 1st

Chelsea Hindmarsh 6th

 

Level 8 Senior

Lilly Stewart 11th

Tammy Williams 12th
   

Level 9 Senior

Kaylan Lawrence 1st

Lauren Hobson 5th

 

Level 10 Senior

Alison Hobson 5th

 

   

NSW TRIAL1

  Senior Group 1st

 Sub – Junior Group 1st

 

NSW TRIAL2


All Round Results

Level 8Junior

Andrea Majurdic 1st

Chelsea Hindmarsh 5th

 

Level 8 Senior

Tammy Williams 5th

Lilly Stewart 13th

 

  Level 9 Senior

Kaylan Lawrence 1st

Lauren Hobson 5th

 

Level 10 Senior

Alison Hobson 5th

 

Medals

NSW State

 

Senior Group 1st

Junior Group 1st

 

All Round Results

Level 8Junior

Andrea Majurdic 1st

 

Level 9 Senior

Kaylan Lawrence 1st

Lauren Hobson 5th

Apparatus Places

Kaylan      1st all apparatus

 

Andrea      1st Rope Hoop Ball

                 2nd clubs

 

Lauren      4th Hoop

                 5th Rope & Clubs

 

Tammy     6th Rope & Ball

 

 

Medals at State Multiples

Gold

 Cat 1 group

Holly Sara Yasmin Olivia

Cat 1 Same Pair Fx

Cheska Holly

Cat 4 Same Pair

Alyson Kaylan

 Silver

Cat 1 Same Trio

Sara Holly Yasmin

Cat 2 Mixed Pair

Denica Gabbi

Cat 2 Same Trio

Jessica Denica Gabbi

Cat 4 Mixed Pair

Andrea Tammy

Cat 4 Mixed Trio

Natalie Andrea Kaylan

Cat 4 Group

Tammy Kaylan Natalie Andrea Sarah

 

Medals at State Multiples

Bronze

Cat 1 Same Pair

Yasmin Sara

Cat 1 Same Trio Fx

Jaala Isabelle Sara

Cat 4 Mixed Trio

Tammy Lillie Lauren

Cat 3 Group

Danielle Megan Nicole Stephanie

Cat 4 Same Pair

 Andrea Natalie

 

 

 

Places

4th

Cat 2 Same Trio

Adele Stephanie Leah

5th

Cat 4 Group

Gabbi Denica Jessica Matylda

6th

Cat 1 Group

Jessica Ashleigh Natalie Mary

Cat 1 Same Pair

Holly Cheska

Cat 1 Same Trio

Samantha Resshma Mikaela

Cat 3 Mixed Pair

Megan Danielle

Cat 3 Same Trio

Nicole Danielle Megan

Cat 3 Mixed Trio

Adelle Leah Nicole

 

Others

Cat 1 Fx Group

Samantha Ashleigh Resshma Mikaela

Isabelle Michelle Jemma Jaala

Cat 1 Same Pair

Ashley Olivia

Cat 1 Same Trio

Michelle Mary Natalie

Cat 1 Same Trio

Ashleigh Olivia Jessica

Cat 3 Same Pair

Danielle Stephanie

Cat 3 Same Pair

Nicole Adelle

Cat 3 Mixed Pair

Leah Adelle


Yotala Invitational 1/6/09

Results

Level 1 Sub Junior

2nd Jaala Sadler

3rd Resshma Kunjaboo

4th Isabelle Santoro

 

 Level 1 Junior

1st Samantha Goodsell

4th  Mary Langham

5th Kayla Buckman

 

Level 2 Sub Junior

3rd Natalie Turnbull

6th Michelle Stafurik

 

Level 2 Junior

3rd Ashleigh Culgan

 

Level 3 Sub Junior

1st Yasmin Mason

 

Level 3 Junior

1st Holly Gibson

2nd Gabbi Anderson

5th Sara Turnbull

 

Level 3 Senior

2nd Matylda Breck

4th Tanya Wood

 

Level 4 Junior

3rd Lauren Mc Call

4th Adelle Mitchell

5th Nicole Seymour

 

Level 5 Junior

3rd Chantelle Loo

4th Stephanie Taylor

 

Level 6 Junior

1st Danielle Santoro

5th Megan Downey

 

MAG Hunter Regional Trial 2009

Overall Places

Level 4         2nd       Jordan

Level 2         3rd             Dane

Level 1         4th       Riley

Ravenswood Competition 2009

Overall Places

 

Level 2 Sub Junior  3rd Natalie

Level 2 Senior   1st Denica

Level 3 Junior   2nd Holly

Level 2 Junior   5thrope Sara

 

 

Combined High Schools

 2009

 

Overall Places

 

Level 5         2nd       Megan

Level 3         1st        Nicole

Level 3         2nd       Tanya

 

Camp 2009

Bowling

Results

Under 17

Hayley 1st

Tammy & Skye = 2nd

Jessica & Carly = 4th

Under 13

Megan 1st

Nicole 2nd

Jo 3rd

Kirsty 4th

Jordan 5th

Nikita 6th

Crystal 7th 

 

 

Under10

Sara 1st

Adele & Hope =2nd

Lauren 4th

Holly 5th

Jackson 6th

 

Under 8

Emily 1st

Dane 2nd

Kiara 3rd

Natalie 4th

Kane 5th

 

 

 

Yotala